Календар

<грудня 2023>
ПНВТСРЧТПТСБНД
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Міністерство освіти і науки України

PDF Друк
Заходи > Міжнародний науковий конгрес з розвитку ІКТ і розбудови інформаційного суспільства в Україні. 2011 р.

МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВИЙ КОНГРЕС З РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМУНІКАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І РОЗБУДОВИ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ. 2011 РІК

Дата та місце проведення: 17-18 листопада 2011 р., м. Київ 

Організатори: Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України та УкрНЦ РІТ

Мета Конгресу: обговорення сучасного стану інформаційно-комунікаційних технологій та перспектив участі України у світовому ІКТ-ринку. Учасники Конгресу сформулювали рекомендації з державної політики в сфері розвитку інформаційно-комунікаційних технологій і створення інформаційного суспільства в Україні. Проведення Конгресу сприяло встановленню контактів його учасників з потенційними партнерами по розбудові інноваційних структур і трансферу технологій.

З привітальним словом до учасників Конгресу звернувся Прем'єр-Міністр України. Він зачитав звернення Президента України, у якому, зокрема, зазначалося, що впровадження вільного доступу до інформації, застосування сучасних комунікаційних технологій, створення відповідної законодавчої й нормативно-правової бази сприятимуть побудові інформаційного суспільства. Прем'єр-міністр відзначив, що ІТ-галузь є одним з пріоритетних напрямів розвитку економіки, визначених урядом. Останнім часом ІТ-галузь в Україні розвивається дуже швидкими темпами, однак її потенціал використовується далеко не повністю. За словами Прем'єр-міністра, якщо ІТ-галузь збереже сьогоднішні темпи зростання, а це 40% на рік, то до 2015 року в цій сфері буде створено 170 000 вакансій, проте забезпечення цієї галузі відповідними кадрами залишається під питанням. Зараз українські вищі навчальні заклади щорічно випускають 15 500 IT-фахівців, але тільки 10-15% з них мають достатній рівень кваліфікації. Прем'єр-міністр дав доручення Міністерству освіти і науки, молоді та спорту внести необхідні зміни до класифікатора професій і профільних навчальних програм.

«У Конгресі взяли участь понад 450 чоловік, серед яких - представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки й оборони України, міністерств та інших центральних і регіональних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національної академії наук України, вищих навчальних закладів, бібліотек, установ, організацій і підприємств, громадських організацій, а також представники посольств і торговельних місій багатьох країн світу» - відзначив Валерій Поліщук, директор УкрНЦ РІТ.

Учасники Конгресу виступили зі 120 доповідями в рамках п'яти тематичних секцій («Державна політика в сфері розвитку ІКТ і формування інформаційного суспільства в Україні», «Е-урядування та інші е-застосування», «ІКТ-інфрастуктура», «Індустрія програмної продукції», «Проблеми та пріоритети створення національної електронної бібліотеки»).

Під час роботи Конгресу відбулась експозиція новітніх рішень у сфері інформаційно-комунікаційних технологій провідних вітчизняних і закордонних ІТ-компаній (1С, «Адамант», «Арт-Майстер», «Майкрософт Україна», Ecomm, ASESOFT Internation, Cisco), а також державних організацій (Національний авіаційний університет, Кіровоградська обласна адміністрація, Харківська обласна адміністрація й Харківський Національний університет радіоелектроніки, Національний центр електронного урядування, УкрНЦ РІТ).

Генеральним інформаційним партнером заходу виступив журнал «ІТМ. Інформаційні технології для менеджменту».

Робота Конгресу широко висвітлювалася засобами масової інформації. При сприянні компанії «Адамант» проводилась Інтернет-трансляція пленарного засідання Конгресу.


Програма Конгресу

Перелік і тематика роботи секцій

Програмний комітет

Матеріали Конгресу