Календар

<жовтня 2024>
ПНВТСРЧТПТСБНД
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Міністерство освіти і науки України

PDF Друк
Державні програми > Програма розвитку індустрії програмної продукції України

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ІНДУСТРІЇ ПРОГРАМНОЇ ПРОДУКЦІЇ УКРАЇНИ

    
     
Ідея підготовки Державної цільової науково-технічної та економічної програми розвитку індустрії програмної продукції України виникла під час роботи міжнародної науково-практичної конференції  «Розроблення систем програмного забезпечення: виклики часу та роль у інформаційному суспільстві», яку провів Український науковий центр розвитку інформаційних технологій (УкрНЦ РІТ) 27–28 січня 2005 року. Узагальнивши напрацювання конференції, фахових громадських організацій та свій досвід, УкрНЦ РІТ розробив проект концепції Державної цільової науково-технічної програми «Науково-технологічні засади створення індустрії програмної продукції України» (далі – Програма).
Протягом 2006-2009 рр. проект концепції Програми пройшов цілу низку узгоджень в міністерствах і відомствах, зокрема в НАН України, Державному Комітеті з інвестицій, Міністерстві праці та соціальної політики, Міністерстві фінансів, Міністерстві промислової політики, Міністерстві транспорту і зв'язку, Міністерстві закордонних справ. Виконувались доопрацювання положень концепції відповідно до зауважень і пропозицій міністерств і відомств.
Проект Програми обговорювався із громадськими фаховими організаціями, які об’єднують провідні «софтверні» компанії України, зокрема у таких заходах, як:
- засідання Іноваційного клубу - проект українського ділового журналу"Експерт Україна".Тема засідання: «Інвестиції в розроблення програмного забезпечення і технологій на базі вітчизняного програмного продукту: стратегія лідерства в глобальній конкуренції» (25–27 квітня 2007 року);
- Інвестиційний форум Київської області «Стратегія Київщини: Партнерство. Інвестиції. Розвиток», який працював 18–19 травня 2007 року (м.Київ);
- засідання Круглого столу «UKRAINE, THE IT-FIRST NATION», який відбувся в рамках Ukrainian Outsourcing Forum 2007, організованого громадською організацією Ukrainian HI-TECH Initiative (1–2 листопада 2007 року) та інших заходах.
Обґрунтування положень концепції Програми опубліковані в урядовій та фаховій пресі, зокрема в газеті «Урядовий кур’єр» № 49 від 18.03.2005 року, журналі «Корпоративні системи» № 2, 2005 рік.
Підходи до вирішення проблем розвитку вітчизняної індустрії програмної продукції (ПП), закладені в проект концепції Програми, висвітлені в інтерв’ю керівника розробки В. Поліщука (Computerworld/Украина, № 3-4, 2008).
В УкрНЦ РІТ розроблено модель розвитку індустрії ПП, яка враховує міжгалузевий характер проблеми та застосовує програмно-цільовий підхід до її вирішення.
Станом на жовтень 2010 року підготовлена актуальна версія проекту концепції Програми під назвою «Концепція державної цільової науково-технічної та економічної програми розвитку індустрії програмної продукції України на 2012-2014 роки».
У проекті Концепції Програми передбачений збалансований розвиток розроблення програмної продукції як для внутрішніх потреб країни, так і «на експорт». Передбачається перехід експортної складової індустрії до «продуктової» моделі.
У проекті концепції Програми враховані наступні напрямки заходів із розвитку індустрії програмної продукції:
-         вдосконалення правових засад функціонування індустрії ПП в умовах ринкової економіки;
-         створення сприятливих економічних умов функціонування галузі;
-         залучення інвестицій у галузь ПП;
-         забезпечення підтримки виходу на зовнішні ринки малих та середніх підприємств-експортерів ПП;
-         розвиток науково-технологічної інфраструктури галузі;
-         модернізація державної системи підготовки фахівців для індустрії ПП;
-         активізація маркетингової діяльності на міжнародному ринку;
-         детінізація індустрії ПП;
-         вдосконалення державної статистичної звітності щодо індустрії ПП;
-         створення організаційних засад управління індустрією ПП.
Програма повинна носити в основному координаційний характер, тому низка організаційних заходів повинна виконуватись відповідними відомствами у рамках своїх бюджетів.
Значна роль у проекті Програми відводиться участі у її виконанні громадських фахових організацій.
Проект концепції Програми розглянутий на засіданні Робочої групи з питань розвитку індустрії програмного забезпечення (наказ Держкомінформнауки №10 від 17.08.2010 р.) на виконання доручення Кабінету Міністрів України від 17.06.2010 р. №33206/1/1-10 щодо опрацювання питань створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмного забезпечення.

Проект Концепції Програми